Hajtásrendszere: fája közepesen erős növekedési erélyű, mereven felfelé törő, ritka elágazódású, sem elsűrűsödésre, sem felkopaszodásra nem hajlamos koronát nevel. Ágai rövid termőnyársakkal sűrűn berakottak, melyeken igen gazdagon és hosszan virágzik.
Termőképessége: korán termőre fordul, rendszeresen és nagyon bőven terem. Önmeddő, ezért pollenadóra van szüksége. Porzópárjaival kölcsönösen jól termékenyítik egymást, de a korán virágzó ’Pándy meggy’ klónokat is porozza.
Porzópárjai: ’Bigarreau Burlat’, 'Germersdorfi 3’, ’Hedelfingeni óriás’, ’Katalin’, ’Linda’, ’Solymári gömbölyű’.
Gyümölcse: június második felében érik, középnagy vagy nagyméretű (5-8 g), enyhén lapított gömb alakú, repedésre nem hajlamos. Héja szívós, sötétbordó, fényes. Húsa kemény, ropogós, lédús, kellemesen édes-savas, teljesen megérve sem puhul el. Magja kicsi.
Friss fogyasztásra, konyhai feldolgozásra egyaránt kiválóan alkalmas.
Talajigénye: mélyrétegű, jó vízelvezetésű, középkötött, kissé vályogos, tápanyagban gazdag, laza, levegős talaj ideális a számára. Pangó vizes területre ne telepítsük, mert mézgásodáshoz, betegségekhez vezet.
Fény- és hőigénye: nagy, napos, meleg, szellős helyet válasszunk számára kerülve az árnyékolását, a fagyzugokat, a nyirkos területeket. Inkább a kissé száraz, mint párás levegőt kedveli. A téli fagyokra nem érzékeny, csak a kirívóan hideg, -20- -25 °C károsítja.
Vízigénye: közepes, az ültetés évében rendszeresen öntözzük, később szükség szerint.
Gondozása: telepítésnél vegyük figyelembe, hogy a cseresznye nagy teret kíván fejlődéséhez és fényigényes, ezért ne ültessük olyan helyre, ahol más fákkal elnyomnák, akadályoznák egymást. Ültetés előtt a talajt mélyen munkáljuk meg, juttassunk ki szerves anyagot, ha szükséges fadarálékot is használjunk.
Metszését mindig nyár végén, termésérés után végezzük! Fiatal, 1-3 éves korában alakító metszéssel törekedjünk szellős korona létrehozására, a már termő fák esetében a munkálatok ritkításból, a beteg, sérült, elhalt, keresztben növő ágak eltávolításából és az ifjításból állnak. A nagyobb felületű metszési éleket sebkezelővel védjük a fertőzésektől.
A téli - január-februárban, esetleg március elején, száraz időben történő - lemosó permetezéssel többnyire elegendő védelmet nyújthatunk fánknak, ezért tavasszal és nyáron csak különösen indokolt esetben permetezzünk!
Ültetés ideje: a szabadgyökerű gyümölcsfa március-áprilisban, valamint október-novemberben, a konténeres márciustól novemberig, ill. ha nem fagyott a talaj, akár télen is ültethető.
Alany: a sajmeggyre (Cerasus mahaleb) oltott fa növekedési erélye csökken, kisebb koronát nevel, mélyen gyökerezik, alkalmazkodóképessége nagy, a szélsőséges talajviszonyokat, így a száraz, meszes, magas pH-jú, homok- és agyagtalajokat is jól bírja, a magas talajvízszintet viszont nem tolerálja. Korán termőre fordul és már a kezdő termés évében gazdagon terem.
A vadcseresznye alany (Cerasus avium) a mélyrétegű, tápdús, jól levegőző, középkötött vagy kötött talajokat kedveli. Laza talajon, kevés csapadék esetén öntözést igényel. A meszes talajt nem tolerálja. A ráoltott fa igen erős növekedésű, termetes, valamivel később fordul termőre, mint sajmeggyen, de jó termőképességű, hosszú életű.