Jellemzői:
Magassága és növekedése: A leander egy örökzöld cserje, amely akár 2–4 méterre is megnőhet, ha megfelelő körülmények között fejlődik. A növény gyorsan növekszik, és jó formájú, bokros elágazású lesz, ha megfelelően metszik.
Virágzása: A leander nyár elején és közepén virágzik, de a virágzás időtartama helyi éghajlati viszonyoktól függően változhat. A virágok általában bőségesek, és hosszú ideig díszítik a növényt.
Levele: A leander hosszú, keskeny, örökzöld levelekkel rendelkezik, amelyek sötétzöldek és fényesek. A levelek díszítő értéke is jelentős, mivel egész évben megmaradnak a növényen.
Gondozása:
Fényigénye: A leander a napos helyeket kedveli, így biztosítani kell számára a megfelelő mennyiségű napfényt. A legjobb, ha napi 6-8 órát kaphat közvetlen napfényt, mivel így hozza a legszebb virágokat.
Talajigénye: A leander jól tűri a szárazabb, jól áteresztő talajokat, de a gazdag, tápanyagokban bővelkedő talajokon fejlődik legjobban. A pH-értéket semleges vagy enyhén savanyú talajokban kedveli.
Öntözése: A leander vízigénye közepes, tehát a talajnak nedvesnek kell lennie, de nem szabad, hogy pangó víz legyen a gyökereknél. Nyáron, különösen a forró hónapokban, bőséges öntözést igényel, de télen csökkenteni kell az öntözést, mivel téli pihenőidőszakot tart.
Télállósága: A leander mérsékelten fagytűrő növény! A fiatal növényeknek biztosítsuk a 0°C-ot, de az idősebb növények -5°C-ot is bírják, védett helyen akkár a -10°C-ot is kibírják!